Чи є обовязковим дозвіл на будівництво?

Чи є обовязковим дозвіл на будівництво?

Чи є обовязковим дозвіл на будівництво?

Від 7 липня 1994 року увійшов Закон про будівництво в ст. 29 і 30, що вказує на вимоги щодо об’єктів, які повинні тільки повідомити про установку, а також ті, що вимагають дозволу на будівництво. Проте, відповідно до закону, незалежно від їх призначення (склади, корпоративи тощо) і виду будівництва, ви завжди повинні повідомляти про них відповідну структуру. У великих містах це, як правило, департаменти архітектури та будівництва муніципального управління, а також у невеликих містах і селах, департаменти управління даного регіону.

Неважливо, однак, чи будуть встановлені намети-сховища на бетонних фундаментах, опорах, або тільки на так званих штифтах (сталевих анкерах, забитих в землю). Не має значення, чи намети були куплені від виробника або взяті в оренду. Закон про будівництво відрізняє вимоги тільки в залежності від періоду, протягом якого об’єкт установлений, і це можуть бути як сферичні намети, так і склади; враховуються лише два випадки.

Перший – це тимчасові споруди, встановлені на строк до 120 днів – вони не потребують дозволу на будівництво. Другий випадок – це об’єкти, встановлені на термін понад 120 днів, тут потрібен дозвіл на будівництво. У першому випадку процедура урядового оповіщення спрощується, а інвестор заповнює відповідну форму, яка називається „Повідомлення про будівельні роботи або виконання будівельних робіт, що не потребують дозволу на будівництво”. Уряд видає відповідне свідоцтво про те, що він не заперечує. Якщо Уряд не видає такого свідоцтва, через 30 днів від дати подання заяви вважається, що заперечень на будівництво немає.

У цій спрощеній процедурі особа, яка має дозвіл на будівництво, не вимагає жодного проекту. Однак, якщо намет має бути встановлений у громадському місці, необхідним буде додати карту з позначеним місцем його розташування. Можуть бути й більш складні випадки, коли тимчасова споруда повинна слугувати для громадських подій, наприклад, ярмарків або виставок, коли намет здається в оренду (іноді це сферичні намети). Тоді може знадобитися перевірка пожежного експерта, а коли функція намету буде пов’язана з їжею – перевірка санепідему.

Після закінчення періоду 120 днів після заявки, намет повинен бути розібраний. І недостатньо, щоб знову заявити про нього, перемістивши на кілька метрів (як це часто пропонують наші клієнти). Інтерпретація закону полягає в тому, що його можна повторно встановити, але на іншій ділянці, зробивши окрему заявку. Як зазначено раніше, це стосується всіх тимчасових об’єктів. Інвестор сам зобов’язаний виконати цей закон, а не компанія, яка продає або монтує намет.

З досвіду ми знаємо, що інвестори часто ігнорують подання заявок, або 120-денний період для них занадто короткий. В ситуаціях, коли, наприклад, склади повинні бути зведені негайно або очікується, що вони стоятимуть довше. Ми пропонуємо для Вашої безпеки подати заявку про тимчасову установку, а протягом 120 днів подати повну документацію та отримати дозвіл на будівництво.

Отримання дозволу на будівництво є більш складним процесом і зазвичай вимагає працевлаштування людини з відповідною кваліфікацією, наприклад, архітектора.